Rasta rezultatų:

*alt_site_homepage_image*
lt
en

„Tūkstantmečio mokyklų“ programa | Kultūrinio ugdymo bendradarbiavimo galimybės: judesio menų praktikos

2023 m. Sausio 26 d.
Kultūrinio ugdymo sritis
Mokytojams
TŪM švietimo pažangos planų rengėjams

Kviečiame mokytojus bei švietimo pažangos planų rengėjus į švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ kultūrinio ugdymo srities renginį. Šio renginio tikslas – menų bei bendrųjų ugdymo dalykų mokytojams ir specialistams pristatyti įvairias judesio praktikas bei metodikas ir jų integravimo į formalųjį ugdymą galimybes.

Tai antrasis švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ kultūrinio ugdymo srities renginys. Praėjusiais metais rengėme vizualiųjų menų sričiai skirtą renginį, o š. m. vasario 14 d. pakviesime Jus dalyvauti trečiajame renginyje, kuriame dėmesį skirsime muzikai.

Renginio data ir laikas – 2023 m. sausio 26 d., 13:00–17:00 val.

Renginio vieta (gyvai) – Menų spaustuvė, Šiltadaržio g. 6, Vilnius.

Registracija į renginį yra būtina ir vyks iki sausio 24 dienos (į gyvą renginį) ir iki 25 dienos 16 val. (į nuotolinį renginį):

  • DALYVAVIMAS GYVAI: Renginio dalyvių skaičius ribotas, tad kviečiame suskubti registruotis – susirinkus galimam dalyvių skaičiui, registraciją gali tekti sustabdyti ir anksčiau. Prašome užpildyti žemiau puslapyje esančią registracijos anketą „Vilnius (gyvai)“.
  • DALYVAVIMAS NUOTOLINIU BŪDU: Renginį bus galima stebėti ir nuotoliniu būdu. Renginio dieną užsiregistravusiems dalyviams el. paštu atsiųsime renginio nuorodą ir prisijungimo duomenis. Prašome užpildyti žemiau puslapyje esančią registracijos anketą „Nuotolinis renginys“.

RENGINIO PROGRAMA

12:30–13:00

Registracija, pasitikimo kava

13:00–13:05

(gyvai ir nuotoliniu būdu)

Įžanga. Trumpas renginio pristatymas

13:05–15:00

(gyvai ir nuotoliniu būdu)

Kultūrinio ugdymo patirtys bendradarbiaujant kultūros įstaigoms ir mokykloms:

  • Judesio menų galimybės mokykloje. Birutė Banevičiūtė, socialinių mokslų daktarė, choreografė, šokio teatro „Dansema“ meno vadovė.
  • Šiuolaikinio cirko praktikos. Monika Citvaraitė-Lansbergienė, teatrologė, „Teatronas“ ir „Cirko sapiens“ projektų vadovė.
  • Šiuolaikinis teatras mokykloje. Tara Dawn Hawk, įtraukiojo šiuolaikinio teatro asociacijos „Act Berlin“ narė, seminarų ir mokymų kuratorė, vedėja.
  • Menų spaustuvė – daugiau nei scena. Gabija Stašinskaitė, „Menų spaustuvės“ projektų ir programų koordinatorė.

15:05–15:35

(gyvai ir nuotoliniu būdu)

Diskusija. Kultūrinio ugdymo sąsajos su mokymo įstaigomis, galimybės ir šių dienų realybė su kultūros lauko edukatoriais, ekspertais.

15:35–16:00

Kavos pertrauka

16:00–17:00

(tik gyvai)

Kūrybinės dirbtuvės: šokio, šiuolaikinio cirko ir teatro.
Svarbu. Dirbtuvės vyks paraleliai. Prašome registruotis į Jums aktualias dirbtuves. Prašome užpildyti žemiau puslapyje esančią vieną iš registracijos į dirbtuves anketų.

APIE DIRBTUVES

  • Šokio dirbtuvės (tik gyvai)

Dirbtuvėse bus dirbama pagal dr. B. Banevičiūtės „Kūrybinių šokio gebėjimų ugdymo metodiką“. Užsiėmimo metu bus pristatomos praktikos, padedančios supažindinant vaikus su šokio kūrybos procesu, principais ir metodais, išlaisvinančiais vaizduotę, atveriančiais kelius kūrybiškumo plėtrai ir suteikiančiais šokio raiškos džiaugsmą. Dirbtuvėse taip pat bus pristatomi kūrybinių užduočių pavyzdžiai, kurie galės būti pritaikomi ugdymo procese siekiant atskleisti ir ugdyti mokinių kūrybiškumą.

Dirbtuves ves Giedrė Subotinaitė, šokėja, choreografė, pedagogė ir šokio teatro „Dansema“ direktorė, kuri 2008 m. buvo apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi. Giedrė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo teatro (šiuolaikinio šokio specializacija) magistro laipsnį, yra dalyvavusi daugelyje žinomų Lietuvos ir užsienio choreografų spektaklių, turi daugiau nei 20 metų meninės kūrybinės patirties.

  • Šiuolaikinio cirko dirbtuvės (tik gyvai)

Šiuolaikinio cirko dirbtuvės

Visas žinias, surinktas seminaro metu, lengvai galima pritaikyti ir kasdieniame mokyklos gyvenime. Seminaras skirtas visų dalykų mokytojams, norintiems susipažinti su šiuolaikiniu cirku  ir išbandyti keletą cirko disciplinų – žongliravimą ir akrobatiką. Tyrimai rodo, kad mokymasis žongliruoti pagreitina nervinių ryšių, susijusių su atmintimi, dėmesiu, judėjimu ir regėjimu, augimą. Puikus pradžiamokslis į akrobatiką –  mokymasis nukristi minkštai, arba būdai, kaip išvengti kritimo – padės sustiprinti pasitikėjimą savimi, atsikratyti baimių ir motyvuoti tolimesniam asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui.   

Dirbtuves ves Kęstas Matusevičius – cirko kūrėjas ir menininkas. Cirko kelią pradėjęs Suomijoje šiuolaikinėje cirko mokykloje „SaSak“. Kęstas kartu su dar pora cirko menininkų įkūrė cirko trupę „Kanta Company“. Su trupe kuria cirko spektaklius, dalyvauja tarptautiniuose cirko festivaliuose ir gastroliuoja po šalį bei svetur. Taip pat su kolegomis  moko cirko meno vaikus ir suaugusiuosius.

Prašome atvykti su patogia apranga ir turėti vandens atsigaivinimui. Bus galimybė pasinaudoti persirengimo kambariais.

  • Teatro dirbtuvės (tik gyvai)

Kūrybinių dirbtuvių metu bus tyrinėjami teatrui ir aktorinei vaidybai būdingi elementai: balsas, kūnas, dėmesys, vaizduotė, emocijos, gebėjimas improvizuoti ir kt. Užsiėmimo metu bus diskutuojama apie tai, kaip teatrinės metodikos galėtų praturtinti įprastos pamokos struktūrą, kaip jos galėtų prisidėti prie mokytojų ir mokinių kompetencijų stiprinimo.

Dirbtuves ves Justas Tertelis, aktorius, dramaturgas, režisierius, dirbantis Teatro laboratorijoje „Atviras ratas”, Keistuolių teatre ir kituose Lietuvos teatruose. Justas taip pat yra ir asociacijos „Kūrybinės Jungtys“ narys, kūrybiško mokymosi projektų kuratorius, „Kūrybinių partnerysčių“ praktikas, įvairių kūrybiško mokymosi seminarų kūrėjas ir fasilitatorius.

 

Švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ tikslas – mažinti mokinių pasiekimų atotrūkius ir sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo(-si) sąlygas kiekvienoje savivaldybėje. Šia programa siekiame, kad kiekvienas Lietuvos vaikas turėtų galimybę mokytis šiuolaikiškoje ir atviroje mokykloje. Programą sudaro keturios sritys, kurios aktyviai sąveikauja viso projekto eigoje: įtrauktis, lyderystė, STEAM ir kultūrinis ugdymas.

Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl dalyvaudamas(-a) renginyje Jūs sutinkate būti matomas(-a) renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, taip pat sutinkate, kad šios nuotraukos ar vaizdo įrašai būtų skelbiami Europos socialinio fondo agentūros interneto svetainėje www.esf.ltwww.youtube.com/@ESFAgentura kanale, interneto svetainėje www.tukstantmeciomokyklos.lt ir/ar socialiniuose tinkluose.

Jei turite klausimų, maloniai prašome kreiptis į Živilę Etevičiūtę, tel. Nr. 8 659 68532, el. p. zivile.eteviciute@esf.lt.

Vilnius (gyvai)
2023 m.
Sausio

26 d.

Registracija baigta
Nuotolinis renginys
2023 m.
Sausio

26 d.

Registracija baigta
Šokio dirbtuvės (gyvai)
2023 m.
Sausio

26 d.

Registracija baigta
Šiuolaikinio cirko dirbtuvės (gyvai)
2023 m.
Sausio

26 d.

Registracija baigta
Teatro dirbtuvės (gyvai)
2023 m.
Sausio

26 d.

Registracija baigta