Rasta rezultatų:

*alt_site_homepage_image*
lt
en

Įvyko Lietuvos ir Azerbaidžano Dvynių projekto atidarymo renginys

Įvyko Lietuvos ir Azerbaidžano Dvynių projekto atidarymo renginys
2023 m. Sausio 27 d.

2023 m. sausio 17 d. Azerbaidžano sostinėje Baku įvyko Europos socialinio fondo agentūros, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendinamo Europos Sąjungos (ES) Dvynių programos projekto Parama pensijų reformai Azerbaidžane – 2 etapas" atidarymo renginys. Jame dalyvavo apie septyniasdešimt dalyvių iš įvairių Azerbaidžano viešojo administravimo institucijų, Lietuvos projekto partnerių bei Europos socialinio fondo agentūros atstovai. Projekto atidarymas sulaukė ir didelio žiniasklaidos dėmesio.

Projekto atidarymo renginio dalyvius sveikino Azerbaidžano Respublikos darbo ir socialinės gyventojų apsaugos ministras Sahil Babayev, Europos Sąjungos ambasadorius Azerbaidžano Respublikoje Peter Michalko, Lietuvos Respublikos ambasadorius Azerbaidžano Respublikoje Egidijus Navikas, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministras Martynas Šiurkus.

Azerbaidžano Respublikos darbo ir socialinės gyventojų apsaugos ministras Ministras S. Babajev pabrėžė, kad parama pensijų reformoms Azerbaidžane yra itin svarbi vykdomoms reformoms, išreiškė įsitikinimą, kad antrasis projekto etapas taip pat prisidės prie Azerbaidžano pensijų sistemos tobulinimo remiantis gerąja Europos praktika. P. Mikhalko, E. Navikas, M. Surkus ir kiti atstovai kalbėjo apie ES finansuojamo Dvynių projekto Parama pensijų reformoms Azerbaidžane - 2 etapas" svarbą, buvo pabrėžiama, kad projektas atliks itin svarbų vaidmenį pensijų reformos procese.

Be kitų garbingų svečių, projekto atidarymo renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kanclerė Ana Selčinskienė, abiejų šalių projekto lyderiai, komponentų lyderiai ir projekto administracinė komanda.

Projekto tikslas – prisidėti prie Azerbaidžano pensijų sistemos reformos siekiant gerinti pensijų sistemos efektyvumą, remiantis geriausia Lietuvos ir kitų ES šalių praktika. Projektu numatoma sustiprinti Azerbaidžano teisinę ir institucinę sistemas bei tokiu būdu užtikrinti visuotinę pensijų sistemos aprėptį, adekvatumą, finansinį, fiskalinį ir ekonominį tvarumą. Projekto metu ypatingas dėmesys bus skiriamas tolesniam pensijų sistemos skaitmeninimui modernizuojant duomenų rinkimo, apdorojimo, vertinimo, kontrolės ir ataskaitų teikimo sistemą. Projekto metu taip pat bus kuriami nauji pensijų aprūpinimo aktuariniai modeliai ir prognozavimo metodai.

Projekto, kuris pradėtas įgyvendinti 2022 rugpjūčio 2 d., vertė – 1,5 mln. eurų, numatoma įgyvendinimo trukmė – 24 mėnesiai. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Dvynių programos lėšomis.