Pradžia
lt
En
Iš viso rezultatų:
Pradžia
lt
en

Užsienio investuotojai sėkmingai naudojasi galimybe mokyti savo darbuotojus

Užsienio investuotojai sėkmingai naudojasi galimybe mokyti savo darbuotojus

Šiuo metu Europos socialinio fondo agentūra su užsienio investuotojų įmonėmis jau pasirašiusi per 100 projektų finansavimo sutarčių, kurių bendra vertė daugiau nei 25 mln. eurų.

Viena iš tokių įmonių – išskirtinius, aukščiausios kokybės pramoginius katerius gaminanti ir tarptautinėse parodose aukščiausius apdovanojimus laiminti užsienio kapitalo įmonė „MAREX Boats“, UAB, įsikūrusi Kauno rajone.

Įmonėje yra vykdomi naujų gamybos darbuotojų specifiniai vidiniai mokymai, esamų gamybos darbuotojų specifiniai vidiniai mokymai bei administracijos darbuotojų specifiniai išoriniai mokymai. Vidinius mokymus veda ilgamečiai, patyrę bendrovės darbuotojai, o išoriniams mokymams yra perkamos paslaugos iš rinkoje esančių paslaugų tiekėjų. Toks projekto modelis pasirinktas, nes Lietuvos rinkoje nėra specialistų, galinčių suteikti reikiamus mokymus gamybos darbuotojams.

Įmonės generalinis direktorius Saulius Pajarskas sako, jog įmonė stengiasi investuoti į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą. „Suprantame, kad nuo darbuotojų kvalifikacijos priklauso ir galutinio produkto rezultatas. Pradedantys dirbti darbuotojai iš pradžių skeptiškai žiūri į mokymus, tačiau vėliau supranta, kad mokymų metu gauna daug žinių, kelia savo kvalifikaciją. Džiugu iš darbuotojų girdėti, kad kvalifikacijos kėlimo mokymai suteikė jiems profesinių žinių,“ – mokymų naudą įvardija įmonės vadovas.

„MAREX Boats“ UAB personalo specialistė pasakoja, kad darbuotojai ypač vertina įmonės investicijas į jų kvalifikaciją. Štai, pavyzdžiui, viena iš stiklo plastiko formuotojų džiaugiasi, kad mokymų metu su kolegomis dalijasi vertinga patirtimi, mokosi, kaip išvengti klaidų formuojant gaminius. „Dėl to didėja darbo našumas, “ – teigia darbuotoja.

Darbuotojai mokosi pagal programas, kurios atitinka jų darbo pobūdį: stiklo plastiko formuotojo, dekoruotojo, laivo inžinerinių tinklų montuotojo, laivo variklio ir mechaninės dalies surinkėjo, laivo dugno vožėjo ir kt. Žmonės supažindinami su naudojamomis medžiagomis, darbo įrankiais, į laivą montuojama įranga ir inžinerinėmis sistemomis, mokomi suprasti laivo brėžinius, pagal juos suformuoti detales ir pan.

Formavimo padalinio vadovo teigimu, įmonėje vykdomi darbuotojų kvalifikacijos kėlimo mokymai motyvuoja darbuotojus ir skatina juos atsakingiau žiūrėti į atliekamą darbą. Baigę mokymus darbuotojai geba savarankiškai formuoti atskiras laivo korpuso detales iš stiklo plastiko, jas dekoruoti, surinkinėti kabelių pynes, instaliuoti detales, baldus ir kitą įrangą į laivus.

Komentarai

{{msg}}

Komentaras bus išpublikuotas, kai jį patvirtins administratorius.
{{comment.name}}
{{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.time | u2date : 'HH:mm:ss'}}
{{comment.comment}}
show_all_comments