Pradžia
lt
En
Iš viso rezultatų:
Pradžia
lt
en

Savivaldybių įsitraukimas paskatino spartinti „Tūkstantmečio mokyklų“ programą

Savivaldybių įsitraukimas paskatino spartinti „Tūkstantmečio mokyklų“ programą

Atsižvelgiant į savivaldybių aktyvumą dalyvauti „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje – ketinimą išreiškė net 56 šalies savivaldybės – nuspręsta anksčiau paskelbti kvietimą į antrąjį srautą. Tai nutarta pirmadienį vykusiame programos priežiūros komiteto posėdyje, anksčiau numatyta antrojo kvietimo data perkeliama iš 2023 metų sausio mėnesio į 2022 metų spalį.

„Nuoširdžiai dėkoju visoms savivaldybėms, aktyviai įsitraukusioms į programos įgyvendinimą. Bendradarbiaujant su mokyklų bendruomenėmis buvo rengiami savivaldybių švietimo pažangos planų projektai. Labai svarbu, kad savivaldybės jaučia didžiulę atsakomybę už ugdymo kokybę ir pažangą. Savivaldybių komandos aktyviai dalyvauja konsultacijose, seminaruose ir dirbtuvėse, taiko programai sukurtus strateginio valdymo įrankius, ieško ir atranda inovatyvius sprendimus mokinių ugdymo(si) kokybei pagerinti. Tikiuosi, kad kiekviename švietimo pažangos plane galiausiai nuguls idėjos, lengvinančios kasdienį mokytojų darbą, išplečiančios galimybes pamokose taikyti įvairesnes ugdymo metodikas ir priemones, sustiprinančios asmenines savybes. Tai padės daryti teigiamą įtaką visai mokyklos bendruomenei, mokiniams, tėvams, kolegoms“. – mintimis dalinosi Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programa įsibėgėja. Programos priežiūros komiteto teikimu 23 savivaldybės  yra pasiruošusios jau dabar tobulinti ir pabaigti savo pateiktus pažangos planų projektus, likusios projektų rengimą kviečiamos tęsti spalio mėnesį. Primename, kad šiame programos etape buvo analizuojami savivaldybių pateikti švietimo pažangos planų projektai. Vertinama, ar mokyklų tobulinimo idėjos pagrįstos dokumentais, ar jas įgyvendinant bus prisidedama prie Geros mokyklos koncepcijos įgyvendinimo ir koks bus pačių savivaldybių įsitraukimas. Įvertinta ir tai, ar mokyklų tobulinimo idėjos aprėpia visas keturias programos temines sritis: įtraukųjį ugdymą, lyderystę veikiant, STEAM ir kultūrinį ugdymą ir kaip suplanuotos veiklos padės pasiekti nusistatytus tikslus ir uždavinius.

Švietimo pažangos planų projektai atskleidė, kaip „Tūkstantmečio mokyklas“ įsivaizduoja už ugdymo kokybės gerinimą atsakingos savivaldybės, bendruomenės. „Savivaldybių suplanuotose veiklose įžvelgiame didelį potencialą sukurti šiuolaikiškas, atviras mokyklas. Džiugu, kad švietimo pažangos planų rengėjai nusprendė išnaudoti programos teikiamas galimybes ir ketina išbandyti naujus ir kartais kiek netikėtus sprendinius, kurių iki tol atsisakydavo dėl ribotų išteklių“, – apie savivaldybių atskleistą „Tūkstantmečio mokyklų“ viziją kalbėjo Programos stebėsenos komiteto pirmininkė, ministrės patarėja Agnė Andriuškevičienė.

Programos priežiūros komitetą sudaro Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Kultūros ministerijos, Europos socialinio fondo agentūros, Nacionalinės švietimo agentūros, Centrinės projektų valdymo agentūros, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos deleguoti atstovai.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programa įgyvendinama pagal ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programai  įgyvendinti planuojama skirta 210 mln. eurų priemonės „NextGenerationEU“ lėšų. Ši programa yra dalis bendrų Europos Sąjungos pastangų, kuriomis siekiama ne tik atkurti Europos ekonomiką po pandemijos, bet ir ją pertvarkyti ateities kartoms – į žalesnę, skaitmeniškesnę, sveikesnę ir įtraukesnę.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija

Komentarai

{{msg}}

Komentaras bus išpublikuotas, kai jį patvirtins administratorius.
{{comment.name}}
{{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.time | u2date : 'HH:mm:ss'}}
{{comment.comment}}
show_all_comments