Pradžia
lt
En
Iš viso rezultatų:
Pradžia
lt
en

Priemonės „Inostažuotė“ galimybėmis pasinaudojo ir Lietuvos žemės ūkio konsultacinės tarnybos specialistai

Priemonės „Inostažuotė“ galimybėmis pasinaudojo ir Lietuvos žemės ūkio konsultacinės tarnybos...

Įvairiausių sričių specialistams sudaromos sąlygos išvykti ir  pasisemti patirties bei žinių užsienio mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centruose ar tokio pobūdžio veiklą vykdančiose įmonėse.

Pagal Europos socialinio fondo finansuojamus priemonės „Inostažuotė“ projektus užsienio šalyse patirties sėmėsi bei žinias gilino jau 38 specialistai iš Lietuvos. Šia galimybe pasinaudojo ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) darbuotojai.

LŽŪKT specialistai šiemet vyko į 5 dienų stažuotę Airijos „Teagasc“ centre. Čia lietuviai susipažino su Airijoje taikomos žolynų valdymo programos pagrindiniais principais, tobulino žinias apie žolynų fiziologines savybes, lankėsi gyvulininkystės ūkiuose, kuriuose taikoma ši programa. Įgytą patirtį ir žinias specialistai tikisi pritaikyti kurdami naujas paslaugas gyvulininkystės ūkiams.

Penkių dienų mokymo kursas suteikė nemažai žinių apie pievų įrengimą, priežiūrą ir valdymą. Nagrinėtos temos apie dirvožemio derlingumą, žolės fiziologiją, piktžoles ir jų kontrolę, žolynų valdymo ekonomiką, ganymo infrastruktūrą, pašarų ruošimą ir kt. LŽŪKT specialistams įteikti sertifikatai ir suteikta teisė konsultuotis su „Teagasc“ centro mokslininkais.

LŽŪKT darbuotojų teigimu, šiuolaikinis žemdirbys turi būti strategas, racionaliai naudojantis ūkio išteklius ir siekiantis didinti produkcijos kokybę ir ūkio našumą, o tarnyba ir darbuojasi tam, kad padėtų žemdirbiams įgyventi užsibrėžtus tikslus.

Komentarai

{{msg}}

Komentaras bus išpublikuotas, kai jį patvirtins administratorius.
{{comment.name}}
{{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.time | u2date : 'HH:mm:ss'}}
{{comment.comment}}
show_all_comments