Pradžia
lt
En
Iš viso rezultatų:
Pradžia
lt
en

„Europos burės 2021“ apdovanojimai – ir dviem ESFA administruojamiems projektams

 „Europos burės 2021“ apdovanojimai – ir dviem ESFA administruojamiems projektams

Apdovanoti jau tryliktą kartą Finansų ministerijos organizuoto konkurso „Europos burės 2021“ laimėtojai. Tarp pažangiausių ir reikšmingiausių Europos Sąjungos struktūrinių ir investicinių fondų lėšomis finansuojamų projektų – ir du ESFA administruojami projektai.

Šiemet apdovanojimas „Už investicijas į žmogų“ atiteko socialinei įdarbinimo agentūrai VšĮ „SOPA”, kuri įgyvendina projektą „Aktyvūs ir reikalingi“. Projektu sprendžiama žmonių su negalia nedarbo problema padedant jiems tapti aktyviais ir reikalingais darbo rinkos dalyviais, gebančiais užsitikrinti orų pragyvenimą visuomenės nariais. Kiekviena žmogaus, turinčio negalia, įsidarbinimo istorija manifestuoja visuomenės toleranciją, sąmoningumą ir įvairovę. Projektas taip pat inicijuoja teigiamus pokyčius verslo bendruomenėje, suteikia žinių ir priemonių darbdaviams, įdarbinantiems skirtingų gebėjimų darbuotojus. Projekto veiklose dalyvaujančios įmonės formuoja atvirumo kultūrą, daugiau dėmesio skiria įvairiems darbuotojų poreikiams ir aktyviai sprendžia negalią turinčių žmonių problemas darbo rinkoje.

Apdovanojimą „Už bendruomeniškumo kūrimą“ laimėjo Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Kėdainių pirminė organizacijos įgyvendinamas projektas „Tyla - ne kliūtis žinoti, suprasti ir bendrauti“. Šio projekto metu  socialinę atskirtį patiriantys klausos negalią turintys asmenys ir jų šeimos nariai bei socialinės rizikos šeimų nariai ugdo socialinius įgūdžius. Suteiktos galimybės mokytis lietuvių gestų kalbos atvėrė kelius kurtiesiems ir girdintiesiems kartu dalyvauti užimtumo veiklose, kokybiškai leisti laisvalaikį ir taip patenkinti bendravimo poreikį. Projektas taip pat padėjo užtikrinti informacijos prieinamumą Kėdainių klausos negalią turintiems asmenims  jau nuo vasario mėnesio titruojamos ir verčiamos į gestų kalbą miesto savaitės TV žinių laidos.

Šiemet konkurse dalyvavo beveik 100 projektų iš visos Lietuvos. Į antrąjį etapą buvo atrinkti  24 kandidatai. Vertindami projektus įvairių sričių ekspertai atsižvelgė į tai, ar projektai atitinka tikslinių grupių poreikius, ar jų siekiami rezultatai yra svarūs visuomenei ir svarbūs žmonėms. Taip pat buvo aktualus projektų naujumas, originalumas, rezultatų viešinimas ir ar projektų tęstinumas bus užtikrintas.

Pažangiausi ir reikšmingiausi projektai apdovanoti aštuoniose nominacijose: už darnios aplinkos kūrimą; už investicijas į žmogų; už bendruomeniškumo kūrimą; už inovatyvius sprendimus; už įdomiausius smulkaus verslo projektus; už efektyvumą  medicinoje; už investicijas į ateities mokyklą; už kūrybiškiausią projekto viešinimą.

Komentarai

{{msg}}

Komentaras bus išpublikuotas, kai jį patvirtins administratorius.
{{comment.name}}
{{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.time | u2date : 'HH:mm:ss'}}
{{comment.comment}}
show_all_comments