Pradžia
lt
En
Iš viso rezultatų:
Pradžia
lt
en

„CSD Inžinieriai“ vadovas: Lietuva gali tapti inžinerinio eksporto valstybe

„CSD Inžinieriai“ vadovas: Lietuva gali tapti inžinerinio eksporto valstybe

Jaunas ir nedidelis „CSD Inžinieriai“ kolektyvas užsibrėžė tikslą tapti viena stipriausių Lietuvos projektavimo įmonių ir dirbti tarptautinėje rinkoje: Šveicarijoje, Belgijoje, Vokietijoje.

Tam, kad tikslas būtų įgyvendintas, įmonės specialistai turėjo gerokai praplėsti savo užsienio kalbų žinias – privalėjo bendrauti, rengti bei įgyvendinti projektus ne tik anglų, bet ir prancūzų bei vokiečių kalbomis.

„Iki dalyvavimo projekte mūsų kolektyvo kalbų bei techniniai įgūdžiai buvo riboti. Aišku, kad tai išspręstume, trūko ir laiko, ir finansinių išteklių. Ir čia mums labai pagelbėjo  Europos socialinio fondo finansavimas – įgyvendinamas projektas sudarė sąlygas ir galimybes mūsų kolektyvui išmokti prancūzų bei vokiečių kalbos. Be to, galėjome visiškai atnaujinti darbo procesus, nes turėjome galimybę gerokai daugiau laiko skirti darbuotojų mokymams dirbti su šiuolaikine programine įranga,“ – projekto nauda džiaugiasi įmonės vadovas Simonas Barsteiga.

Vadovo teigimu, „CSD inžinieriai“ yra vienintelė projektavimo įmonė Lietuvoje, kuri sugebėjo pritraukti į Lietuvą tokio sudėtingumo projektus. Tai pastatai, ant kurių važinėja traukiniai, sudėtingi tuneliai, kurių Lietuvoje projektuoti niekas nemoko. Simonas Barsteiga tikisi, kad, jei išvengs didesnių duobių, įmonė taps viena stipriausių inžinerinių komandų Europoje.

Artimiausi įmonės tikslai – augti ir didinti savo kompetencijas ir  2022 metais pasiekti 3 mln. eurų per metus eksporto į Šveicariją apyvartą. „Tokia apyvarta  – tai apie 80 aukštos kvalifikacijos darbo vietų. Sustiprėję norime skirti dėmesį inžinerinių studijų populiarinimui ir parodyti, kad ir daugiau Lietuvos įmonių gali siekti panašių tikslų. Lietuva gali tapti inžinerinio eksporto valstybe, tačiau tam reikia gerų pavyzdžių ir šiek tiek pagalbos,“ – teigia vadovas.

Jo manymu, dalyvavimo projekte nauda yra puikus pavyzdys, kaip užsienio kalbų mokymasis ir kvalifikacijos tobulinimas gali atverti pasaulį.

 

 

Komentarai

{{msg}}

Komentaras bus išpublikuotas, kai jį patvirtins administratorius.
{{comment.name}}
{{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.time | u2date : 'HH:mm:ss'}}
{{comment.comment}}
show_all_comments