Pradžia
lt
En
Iš viso rezultatų:
Pradžia
lt
en

Profesinio mokymo įstaigos nuo rugsėjo 1 d. kviečiamos teikti paraiškas pameistrystės finansavimui

Profesinio mokymo įstaigos nuo rugsėjo 1 d. kviečiamos teikti paraiškas pameistrystės finansavimui

Kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečiame profesinio mokymo įstaigas ir profesinio mokymo įstaigų asociacijas nuo rugsėjo 1 d. teikti paraiškas projektams, skirtiems mokinių praktiniam mokymui darbo vietoje pameistrystės forma. Paraiškos galės bus teikiamos iki rugsėjo 30 d.

Projektų finansavimui numatyta skirti daugiau nei 900 tūkst. eurų Europos socialinio fondo lėšų pagal priemonę „Praktinių įgūdžių įgijimo rėmimas ir skatinimas“.

Profesinio mokymo įstaigų ir asociacijų projektai bus finansuojami, jeigu juos įgyvendinant mokymas bus organizuojamas pameistrystės forma pagal formaliojo profesinio mokymo programas ar jų modulius, ir jeigu į projektą bus įtraukti partneriai – įmonė ar įmonės, kuriose vyks praktinis mokinių mokymas. Vienam projektui gali būti skiriama iki 300 tūkst. eurų.

Pameistrystės forma yra mokymas, kai profesijos mokoma darbo vietoje: pameistrys ir mokosi, ir gauna atlyginimą. 70 proc. mokymo darbo vietoje įgyvendina mokinį priėmęs darbdavys, dar 30 proc. mokymosi vyksta profesinėje mokykloje.

Tokio mokymo privalumas bei skirtumas nuo įprasto profesinio mokymo – praktinių įgūdžių įgijimas realioje darbo vietoje. Pameistrystė gali apimti visą profesinio mokymo programą, bet gali būti ir sudaryta tik iš vieno modulio.

Išsami informacija apie kvietimą teikti paraiškas.

Komentarai

{{msg}}

Komentaras bus išpublikuotas, kai jį patvirtins administratorius.
{{comment.name}}
{{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.time | u2date : 'HH:mm:ss'}}
{{comment.comment}}
show_all_comments