Pradžia
lt
En
Iš viso rezultatų:
Pradžia
lt
en

Europos socialinio fondo agentūrai patikėta tapti Europos Socialinių inovacijų kompetencijų centru

Europos socialinio fondo agentūrai patikėta tapti Europos Socialinių inovacijų kompetencijų centru

2021 m. pabaigoje Europos socialinio fondo agentūra sulaukė reikšmingo pripažinimo – Europos Komisijos buvo pasirinkta tapti ESF Socialinių inovacijų+ iniciatyvos administruojančia institucija (angl. entrusted entity).  

ESF Socialinių inovacijų+ iniciatyva skirta socialinių iniciatyvų ir novatoriškų sprendimų plėtojimui, tarptautinio bendradarbiavimo skatinimui ir gerosios praktikos sklaidai tokiose svarbiose srityse kaip švietimas, gebėjimų stiprinimas, socialinės atskirties mažinimas.

Europos socialinio fondo agentūrai patikėta įgyvendinti šią iniciatyvą dvejais būdais – organizuojant ES lygmens kvietimus tarptautinio bendradarbiavimo ir socialinių inovacijų įgyvendinimo srityje bei steigiant ir koordinuojant Europos socialinių inovacijų kompetencijos centro, vienijančio ES šalių narių nacionalinius socialinių inovacijų kompetencijų centrus 24 ES šalyse, veiklą.

Planuojama, kad per visą finansavimo laikotarpį 2021 - 2027 m. bus įgyvendinama nuo 6 iki 8 kvietimų ES šalims narėms teikti paraiškas už 150 mln. Eur, skatinamas tinklų kūrimas ir informuotumo apie socialines inovacijas didinimas, paramos mechanizmų kūrimas. Visam laikotarpiui šiai iniciatyvai numatyta 197 mln. Eur, tikimasi, kad pirmosios veiklos prasidės jau 2022 m. II pusmetį.

Europos socialinio fondo agentūrai ši veikla yra ne tik tarptautinis pripažinimas, naujos galimybės ar pradėtų įgyvendinti socialinių inovacijų projektų tęstinumas, bet ir svarbus įsipareigojimas Europai prisidėti prie šiuolaikinės visuomenės iššūkių sprendimo.

Komentarai

{{msg}}

Komentaras bus išpublikuotas, kai jį patvirtins administratorius.
{{comment.name}}
{{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.time | u2date : 'HH:mm:ss'}}
{{comment.comment}}
show_all_comments