Rasta rezultatų:

*alt_site_homepage_image*
lt
en

ESFA pradeda įgyvendinti naują projektą „Atviros ekosistemos atsiskaitymams negrynaisiais pinigais bendrojo ugdymo įstaigų valgyklose kūrimas“

ESFA pradeda įgyvendinti naują projektą „Atviros ekosistemos atsiskaitymams negrynaisiais... freepik.com
2023 m. Gegužės 11 d.

Balandžio 27 dieną Europos socialinio fondo agentūra pasirašė sutartį su Centrine projektų valdymo agentūra dėl projekto „Atviros ekosistemos atsiskaitymams negrynaisiais pinigais bendrojo ugdymo įstaigų valgyklose kūrimas“ įgyvendinimo.

Šiuo projektu bus siekiama ugdyti praktinį būsimų mokesčių mokėtojų finansinį ir skaitmeninį raštingumą.  Bendrojo ugdymo įstaigų valgyklose bus įdiegiama infrastruktūra pritaikyta atsiskaitymui negrynaisiais pinigais, o mokiniai bus aprūpinti elektroniniais mokinio pažymėjimas (toliau – EMP) su įdiegta mokėjimo funkcija bei kitais funkcionalumais.

Diegiamą arba atnaujinamą atsiskaitymų įrangą sudarys naujausius reikalavimus atitinkantys kasos aparatų ir savitarnos kasų techninės ir programinės įrangos komplektai su EMP ir / arba banko kortelių skaitytuvais. Pagal poreikį projekto partneriai galės pasirinkti, kokius papildomus funkcionalumus išduodamuose EMP įdiegti. Tai galėtų būti neformaliojo vaikų švietimo apskaita, nemokamo maitinimo apskaita, transporto bilietas, praėjimo kontrolė ar bibliotekos skaitytojo bilietas.

"Šiuo metu dauguma mokyklų negali sudaryti galimybės mokiniams atsikaityti negrynaisiais pinigais. O tai paslaugų skaitmenizavimo  ir grynųjų operacijų mažėjimo laikotarpyje pradeda kelti vis didesnių nepatogumų ne tik mokiniams bet ir jų tėvams" - komentuoja projekto vadovė Oksana Mažeikaitė.

Projekto koordinatorė Angelė Dzienajavičienė prideda:

„Atsiskaitymas negrynaisiais pinigais yra  patogesnis, greitesnis ir saugesnis atsiskaitymo būdas, o EMP naudojimas turi daug papildomų privalumų. Visų pirma jis suteikia galimybę tėvams stebėti vaikų išlaidas ir užtikrina, jog mokiniai pietums skirtus pinigus išleidžia mokyklų valgyklose, kur tiekiamas maistas vienareikšmiškai yra sveikesnis ir naudingesnis nei greito maisto restoranuose ar kioskuose įsigyti užkandžiai. Taip pat tėvams, ypač iš mažesnių miestelių arba kaimo vietovių, nebereikės sukti galvos, kur išsigryninti ir pasismulkinti pinigų vaikų pietums.“ 

Šiuo metu į projektą yra įsitraukusi 31 savivaldybė su 242 bendrojo ugdymo įstaigomis. Numatoma, kad per finansavimo laikotarpį net 90 000 mokinių įgis daugiafunkcinius elektroninius mokinio pažymėjimus. 

Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis.

Daugiau informacijos apie projektą: https://www.esf.lt/veiklos-sritys/atsiskaitymas-negrynaisiais-mokyklu-valgyklose/1034